RMSK Cidlina Nový Bydžov x Slavia Praha

Utkání venku - so 9.4.2011

Výsledek utkání: 1:2 (0:1)

Góly:

20' Šípek; 59' Mareš

Krátké hodnocení:

Byl to boj. Ale tři body jsou doma! Soupeř nám nedal nic zadarmo, ale ani mi jemu. A tak jsme byli svědky napětí téměř do poslední chvíle, poté, co Bydžovští vyrovnali po faulu a žluté kartě pro Denise a následně nařízené penaltě. Ovšem konec dobrý, všechno dobré a tak jsme po Vojtově vítězném gólu mohli odjíždět domů spokojení.

Hodnocení zápasu z pohledu soupeře:

V dalším jarním domácím utkání jsme na domácím stadionu přivítali hráče Slavie Praha „B“ ročník 99, která zatím suverénně vede tabulku.. Hned v první minutě zahrávali hosté trestný kop, který  Mareš poslal vysoko nad. V dalších minutách se hra odehrávala po většinou mezi oběma vápny. V 10. minutě se dostal do šance hostující Cejnar, ale Kafka včasným vyběhnutím zachránil. V 13. minutě se po samostatné akci dostává do vápna Vácha, obránce hostů mu v rozhodující chvíli míč vypichuje. V 14. minutě zastavil akci hostí Brom, ale vzápětí o míč přišel, následná střela hostí jde nad bránu. V 15. minutě utekl po pravém křídle Vácha, dává přízemní centr před branku, Vávra Bohužel na míč nedosáhl. V 17. Minutě místo odkopu od branky, hosté zahrávají roh, naše obrana odvrací. V 18. Minutě hosté zahrávají další trestný kop, Mareš střílí těsně nad. V 20. minutě po akci Vojtaše se k odraženému balonu dostal Vocásek, jeho střela jde vedle branky. V 25. minutě dostává útočník hostí Šípek míč za obranu a po samostatném úniku střílí vedoucí branku hostí. Tak také skončil první poločas.

Do druhého poločasu už nenastoupil Vojtaš, kterému se obnovilo zranění. Hosté se hned zkraje Šípkem dostali do brejku, který naše obrana včas zastavuje.V 35. Minutě zatáhl míč po pravé straně Vrabec, na jeho pěkný centr bohužel nikdo z našich nedosáhl. V 36. Minutě zahrává trestný kop zprava Tvarůžek, Vávra bohužel ten správný okamžik prováhal. V 38. Minutě míč z obrany zpracovává Vácha hezky uvolňuje Vávru, který byl v pokutovém území sražen, rozhodčí píská penaltu. K míči se postavil Tvarůžek a střelou po zemi k pravé tyči srovnává na 1 : 1.  V 40. Minutě se po přihrávce Vrabce prosazuje Vácha, ale bohužel obrana hostí v poslední chvíli zachraňuje.V 44. minutě další roh hostí  hlavou odvrací Vávra. V 48. Minutě po přihrávce Vrabce se dostal ke střele Vávra, těsně vedle. V 50. minutě nebezpečný centr hostí do vápna, kde se uvolňuje Šípek, jeho střelu Kafka kryje. V 51. minutě trestný kop z kruhu zahrává Vocásek, k míči se nakonec dostal Vácha a lepšímu zakončení mu chyběl kousek. Stejná situace se odehrává za dvě minuty, hostující obrana se štěstím zachraňuje, V 58. minutě se na pravé straně po faulu na Vocáska uvolňuje Šípek a z jeho centru Mareš střílí rozhodující gól utkání. Je škoda prohrát utkání po takovém gólu. Sportovně však musíme přiznat, že hosté byli lepším mužstvem, hlavně v práci s balonem.