Jdi na obsah Jdi na menu
 

Slavia Praha x Svitavy

Slavia Praha x TJ Svitavy

Utkání doma - ne 1.5.2011

Výsledek utkání: 2:0 (0:0)

Góly:

57' Kotěra; 60' Mareš

Krátké hodnocení:

Na 1. máje nás nečekala žádná procházka růžovým sadem. Byl to boj! Sice jsme ihned po výkopu na samém začátku zahrozili, ale jinak byl celý zápas tuhým bojem o každý míč. Naši kluci chtěli potvrdit, že nejsou v čele tabulky náhodou a to jim možná svazovalo nohy. A protože borci ze Svitav rozhodně lehkým soupeřem nebyli, bylo o to těžší se prosadit. Když pak v polovině 2. poločasu padnul míč do naší sítě, patrně nám všem trošku zatrnulo. Za malý okamžik jsme ovšem mohli slyšet rachot kamenů, padajících z našich srdcí. To proto, že rozhodčí pískli ofsajd. (pozn. Pískli ho - tak byl.) Několik dalších akcí soupeře zaslavil včasným a nebojácným vyběhnutím náš brankář Marek Pakeš a tak se v samém závěru mohlo štěstí přiklonit na naši stranu. Po rohu zahrávaném už v 57. minutě poslal míč do sítě HLAVOU nekrytý Honza Kotěra a v úplném závěru po narážečkách dvou Ondrů upravil Vojta na konečných 2:0.

Hodnocení soupeře:

Jeli jsme na hřiště vedoucího celku s přáním odehrát důstojně zápas a pokusit se případně překvapit. A odjíždíme sice s porážkou, ale nikoliv na štítě. Na Slavii jsme odehráli velmi dobrý zápas a měli jsme na to odjet s body. A vůči rozhodčím rozhodně necítíme pocity, které dle Máchy k večernímu máji patří.

 

Sebevědomí domácí se na nás od začátku vrhnuli a hned v prvních minutách po levé straně několikrát hrozí Jiří Krob. Nenecháme se tímto tlakem zaskočit a už ve 3. minutě vybízí David Huf Kubu Mokrejše a ten vybojuje roh. Pak nás ale domácí trochu zatlačili na naši půlku a zachraňujeme se jen odkopy. K šestnáctce se ale Slávisté nedostávají a postupně se hra vyrovnává. Mezi 15. – 20. minutou tlačíme my, ale ani naše šance nekončí v brance (v 15. min. Pavel Mooz vysouvá Laďu Mužíka, ale gólman je u balónu dřív, v 16. min. David Huf střílí trestňák, na který si nabíhá Matouš Kovář, ale od Matouše se gól odrazil do hlavy gólmana a mimo, v 19. min. po ose Lukáš Vymazal, Matouš Kovář se dostává k balónu znovu Laďa Mužík, ale opět byl brankář u míče dřív). Pak v 23. min. stál Patrik Laky při střele Marco Lauricelly přesně, kde měl být a balón si pohlídal, po rohu Slávie střílí Jan Kotěra nad.

Pak dostal Pája koňara a měli jsme o dalšího hráče méně, protože to už nerozchodil. V 26. min. Laďa Mužík vyzval Matouše Kováře do prostoru, ale ten měl nakonec k balónu daleko, v 28. Laďa vybojoval roh a střelu Kuby Mokrejše gólman vytáhl. V poslední minutě ještě u naší brankové čáry vpravo Lukáš Vymazal fauluje Jiřího Kroba, ale trestňák Ondřeje Sodomy trefuje jen jeho spoluhráče a poločas končí 0:0.

Celý druhý poločas svítilo krásně slunce a nebe bylo jako šmolka, ale slunce nám nějak nepřálo. Přesto, že jsme měli po dvě třetiny druhého poločasu více ze hry a vytvářeli si tlak i šance. Slávisté zahrozili v 39. minutě, když vpravo unikal Ondřej Sodoma, Patrik mu zmenšil vyběhnutím úhel a centr Sodomy do vápna odkopává Vojta Petržela.

V 48. minutě uniká vlevo David Huf a ve vápně nahrál lépe postavenému Adamovi Novákovi, ten obešel gólmana a střílí gól. K překvapení všech (včetně domácích diváků!!) ukazuje postranní rozhodčí ofsajd. Tenhle ofsajd viděl jen rozhodčí a s podivem je, že jej odpískal až několik vteřin poté, co dal Adam gól. Tomuhle se říká klasické zaříznutí a kdyby toto rozhodnutí nepřišlo, dovolím si tvrdit, že výsledek zápasu by byl jiný. Kluci ale dál bojují a v 54. minutě znovu se přes obránce prosazuje David Huf, ale jeho pěknou střelu gólman vytahuje na roh.

Už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, když v 57. min. po rohu Slávie Patrik podcenil centr a hlavičkou k levé tyči dostáváme na 1:0. Kluci už nemají sil po vývoji utkání na zvrat a nakonec ještě v poslední minutě po úniku Slávie dostáváme na 2:0. Slávistům gratulujeme k vítězství a doufám, že budeme mít příležitost se s nimi brzy utkat.

Tenhle zápas ovlivnili svým rozhodnutím rozhodčí, ale kluci dokázali hořkost té nespravedlnosti nakonec překonat i s humorem. Kluci, hráli jste všichni velmi dobře, příkladně bojovali, prali se o každý balón a ukázali, že dokážete hrát fotbal. Třeba se nám dnešní smůla vrátí v jiném zápase. A když ne, tak možná budeme mít větší štěstí v lásce, když byl ten první máj.